• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/FALDUNYASI
  • https://twitter.com/faldunyam
Üyelik Girişi
Kategoriler
Site Haritası

Kan Grubuna Göre Beslenme


Kan Grubuna Göre Beslenme

Herkesin kan grubu farklıdır ve Dr. Peter D. Adamo tarafından kişilere sunulan kan grubu diyetizayıflamak isteyenler için farklı bir alternatif oluşturuyor. Herkesin kan grubu farklı ve oluşturulan diyet de öyle oluşturuluyor bir nevi. Yani beslenme şekliniz hangi kan grubundaysanız ona göre şekilleniyor. Kan grubuna göre beslenme bir nevi hangi kan grubundaysanız ona göre şekilleniyor.  Kan grubuna göre beslenme sağlıklı yaşamadına Peter D. Adamo tarafından kişiler üretilmiş bir seçenek oluyor.

Kan Grubu 0 Olanlar

Kan gurubu 0 olan kişilerin yüksek protein değerleri içeren yiyecekler yemesi gerekmektedir.  Yüksek protein de et ve balıkta bulunmaktadır. Et ve balık bu kan grubunda olan kişilerin beslenme şeklini oluşturmaktadır. Düşük karbonhidratlı beslenme düzenini benimsemeleri gerekmekte olan 0 kan grubundan olan kişiler yüksek proteinli düşük karbonhidratlı beslenmeliler.
Kan Grubu A Olanlar

Kan grubu olan kişiler 0 kan grubundakilerden farklı olarak vejetaryen bir beslenme şeklinin benimsemeliler. Örneğin fındık, fıstık,, tohumlar, tahıllar, baklagiller ve bol miktarda sebze ve meyve tüketmeliler.

Kan Grubu B Olanlar;

Kan grubu B olan kişiler bakıldığında yiyecek açısından en şanslı kişilerdir. Yiyecek kısıtlaması bu kişiler için yok denecek kadar azdır. Sadece şuna dikkat etmeleri gerekmektedir. işlenmiş besinler onalar göre değildir ve bunlardan olabildiğince uzak durmaları gerekir. Bol karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmalıdırlar. Kan gurubu b diyetinde  Fakat fındık, fıstık gibi yemişleri tüketmelerinde bir sakınca yoktur.

Kan Grubu Diyeti

Kan Grubu AB Olanlar

Kan grubu AB olanlar için önerilen besinler A ve B gruplarınınkiyle benzerlik göstermektedir.  Ancak şunu da söylemek gerekir ki B gurubu besin konusunda biraz daha rahat olsa da A grubundakilerin biraz daha kısıtlayıcıdır. Bu yüzden orta yolu bulmak en iyisidir. Bu nedenle az fakat istediklerinden yedikleri sürece problem yaşamayacaklardır.

Bakıldığında kan grubuna göre diyet aslında kişilere beslenme açısından farklı bir alternatif sağlamaktadır. Bu da diyet konusunda sıkıntı yaşayanlar için bu problemi ortadan kaldıracaktır.Fal Baktırma
12529947898965380763iyoL8.jpg

----------------
ETİKET